sıvı soğutma, bilgisayar parçaları, elektronik, custom pc, cpu blok, gpu blok

Custom Sıvı Soğutma ve Hazır Kitlerin Farkları

Custom Sıvı Soğutma ve Hazır Kitlerin Farkları

Her iki sistemi birbirinden ayıran en temel fark birinin geliştirilmeye açık diğerinin ise kapalı olmasıdır. Günümüzde bir kaç markanın geliştirilebilir hazır kit denemeleri olsa da bu ürünler benim nazarımda genişletilmesi durumunda pompa ve radyatörün yetersiz – zayıf kalacakları sistemlerdir.

Avantaj ? Sorusu arkasında toplumumuzun bir basiretsizlik örneği olan hem en ucuzu olsun hem en kalitesi olsun isteği yatar. Ancak böyle bir şey ticari anlamda dünyanın hiçbir yerinde geçerli değildir. Esas bilinmesi gereken avantaj ile neyin elde edilmek istendiğidir.

Örneğin; sadece işlemcinin soğutulmak istendiği bir durumda parasal avantajın sağlanması ancak hazır kitlerle olacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki bu size sadece tek bir konuda fayda sağlar. O da parasal avantajdır. Görsellik, geliştirebilirlik ve sürdürülebilirlik gibi üç temel kavramı ve avantajı elde edemez ve çoğu hazır kit kullanıcılarında zaman içerisinde elindeki hazır kiti satıp, custom sıvı soğutmayı duygusal olarak talep etme dürtüsü kaçınılmaz denilecek boyuta ulaşır.

İşte bu noktada, sizlerin geleceğe mi yatırım yapmalıyım yoksa günü mü kurtarmalıyım sorusuna dürüstçe cevap vermeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın veya bize bir e-posta gönderi info@sivisogutma.com

×