EK-CryoFuel Acid Green Premix 900 mL Sıvı

5.00 out of 5

EK-CryoFuel Acid Green Premix 900 mL Sıvı

900ml lik şişesinde hi&c

EK-CryoFuel Acid Green Premix 900 mL Sıvı

900ml lik şişesinde hiçbir karışıma gerek kalmadan direk kullanılabilir Sıvıdır. Çeşitli Renkleri Mevcuttur.

EK-CryoFuel, PC sıvı soğutma sistemleri için yeni devrim niteliğinde bir soğutma sıvısıdır. Misyonumuz renk tutarlılığına vurgu yaparak meraklılara ve oyunculara mümkün olan en iyi seviyede performans ve termal verimlilik sağlayacak kimyasal olarak en dengeli soğutma sıvısını sunmaktır. Bilgisayar sıvı soğutma sistemleri için özel olarak tasarlanmış olan CryoFuel için cryogenic yakıtlardaki ilhamımızı son derece düşük sıcaklıklarda uzay makinesinde kullanmak için bulduk.

EK-CryoFuel soğutma sıvısı, sıvı soğutma halkasında herhangi bir çökelti oluşumunu önleyen, patent bekleyen kimyasal formüle dayanan saf, toksik olmayan bir soğutucudur. Sıvı soğutma kullanıcıları, EK-CryoFuel soğutma suyunun çok düşük viskozitesi ile EK-DuraClear veya EK-ZMT boruları ile birlikte kullanıldıklarında su bloklarına ve diğer parçalarına tıkamayacakları veya zarar vermeyeceğinden emin olabilirler.

EK-CryoFuel aynı zamanda bilgisayar sıvı soğutma sistemlerinde bulunan metalleri korumak için sinerjik korozyon önleyiciler içerir. BS5117 (ASTM D1384) uyarınca test edilmiş ve bakır, pirinç, alüminyum ve paslanmaz çelik için korozyon standartlarını karşılamıştır. Bu soğutma sıvısı, ayrıca kirlenmeyi önlemeye yardımcı olan ölçek ve biyolojik inhibitörleri de içeriyor – böylece uzun operasyon ömrünü ve yüksek termal verimliliği artıracaktır.

Tüm EK-CryoFuel karışımları biyolojik olarak parçalanabilir (10 gün içinde% 90) ve ortamda kalmaz veya herhangi bir biyoakümülasyona neden olmaz. EK-CryoFuel, şişeleme tarihinden itibaren 2 yıllık raf ömrü sunmaktadır.

EK, dolaşım dolum işlemini daha kolay hale getirmek için tasarlanmış dolum şişesinin kullanılmasını önerir.

 

Özellikleri:
– Düşük elektrik iletkenliği
– Biyolojik büyüme inhibisyonu
– BS5117 (ASTM D1384) standartlarına göre korozyon koruması
– Yoğun, canlı ve doymuş renkler için yüksek kaliteli yoğun pigmentler
– Akrilik, PETG, POM Asetal, kauçuk (NBR, EPDM ve Norprene) malzemeleriyle uyumlu
– Çevre dostu (10 gün içinde% 90 oranında biyolojik olarak parçalanabilir)
– RoHS uyumlu
– Şişelemeden sonra 2 yıl raf süresi

RoHS Uyumluluğu - “Değiştirilen RoHS Hükümleri” dahil RoHS nedir?

RoHS, "elektrikli ve elektronik ürünlerde belirli tehlikeli maddelerin kullanımını sınırlandırmaya" yönelik bir Yönergedir. Bu Yönerge kurşun, kadmiyum, cıva, altı değerlikli krom, polibromlu bifenil (PBB) ve polibromlu difenil eter (PBDE) alev geciktirici maddelerinin kabul edilen seviyelerinin üzerinde içeriğe sahip olan yeni elektrikli ve elektronik ekipmanların AB pazarına sürülmesini yasaklamaktadır. Ürün ve bileşenlerinin uyumlu olmasını sağlamak amacıyla üreticilerin, RoHS Yönergesinin gerekliliklerini anlaması gerekir.

Ocak 2003 tarihli Avrupa Yönergesi 2002/95/EC uyarınca kurşun, kadmiyum, altı değerlikli krom ve bazı brom bazlı alev geciktiriciler gibi belirli maddelerin, Temmuz 2006'ya kadar çeşitli elektrikli ve elektronik ürünlerden tamamen çıkarılması gerekmektedir. Söz konusu yönergede Haziran 2011 tarih ve 2011/65/EU sayılı yönergeyle yapılan değişiklik sonucunda bazı önemli bilgilerde değişiklik yapılmış olmakla birlikte, madde listesi değiştirilmemiştir. Değiştirilen versiyon 2012 yılı içinde üye ülkelerde yürürlüğe girecektir.

Aşağıdaki kategorilere ait elektronik ekipmanlar, değiştirilen hükümleriyle birlikte RoHS yönergesinin kapsamında değildir:

  • Sabit tesisatlar
  • Büyük ölçekli sabit endüstriyel takımlar
  • Orijinal yönergenin kapsamında olmayan endüstriyel izleme ve kontrol cihazları, muhtemelen 2017 yılından başlamak üzere, değiştirilen versiyonun kapsamına alınacaktır.


Control Techniques'in stratejisi

Control Techniques’in üretim tesisi, ürünlerinin çevre üzerindeki etkilerinin bir değerlendirmesini de içeren ISO 14001 çevre standardına göre onaylanmıştır. Mümkün olan her yerde bilinen tehlikeli maddelerin kullanımından kaçınılmaktadır. Örneğin, tüm önemli plastik parçalarda halojen içermeyen alev geciktiriciler kullanılmaktadır.

Elektrikli ekipman üreticilerinin RoHS açısından karşı karşıya olduğu en önemli sorun, kurşunsuz lehim işleminin kullanılmasıdır. Kurşun içeren lehim elektronik endüstrisinde uzun yıllardır başarıyla kullanılmaktadır ve bu yöntemin güvenilir şekilde kullanılmasını sağlayan güçlü bir bilgi birikimi ve anlayış söz konusudur. Orijinal RoHS yönetmeliği yürürlüğe girdiği sırada, modern toplu üretim süreçlerinde kurşunsuz lehim kullanımına ilişkin deneyim eksikliği bulunmaktaydı. O günden beri malzeme tedarikçileri ve üreticiler çok geniş bir deneyim kazandıklarından, bu işlem artık olgunlaşmış olarak kabul edilmektedir. Kazanılan bu deneyimin bir sonucu olarak kurşun-kalay lehimi kullanılan mevcut ürünler tasarım detaylarında önemli değişiklikler yapılmadan kurşunsuz hale getirilemediğinden, genel olarak yeni bir ürün tasarımı kullanılması gerekmektedir.

Değişken hızlı sürücülerin RoHS kapsamındaki yeri tam olarak net değildir çünkü bu durum, herhangi bir ekipman, makine, bina veya tesisata entegre edilmelerinden sonraki kullanımlarına bağlıdır.Birçok durumda RoHS hükümleri geçerli olmamaktadır. Ancak Control Techniques, 2006 yılından bu yana ürünlerinde kurşunsuz lehim kullanımına yönelik denemeler ve aşamalandırma çalışmaları gerçekleştirmektedir. Kurşunsuz lehim kullanılan ürünlerin güvenilirliğini sağlamak için gereken önlemler alınmaktadır. Tüm başlıca ürünler 2017 yılından önce kurşunsuz ve dolayısıyla RoHS hükümlerine tamamen uygun hale getirilecektir ve bu, endüstriyel ekipmanlar açısından uygulama verilerine ilişkin mevcut en iyi tahmini yansıtmaktadır. Bu durum, kurşunsuz olmayan eski ürünlerin yedek parça olarak ya da RoHS kapsamında olmayan ekipmanlarda kullanım amacıyla temin edilmesini engellememektedir.

Control Techniques Ltd
5 Ekim 2011

Teknik Detay:

  • Renk: Asit Yeşil (şeffaf)
  • İçerik: 900 mL
  • Elektriksel İletkenlik (mS / cm): 1,04 ± 10%
  • UV Reaktif: Evet
  • Nötr pH: 6 – 8